fbpx

Saeima Latvijas Republikas proklamēšanas simtajā gadadienā uz svinīgo sēdi pulcēsies Nacionālajā teātrī

Par godu Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai Saeima svētdien, 18.novembrī, pulksten 11.00 sanāks uz svinīgo sēdi Latvijas Nacionālajā teātrī – vietā, kur pirms simts gadiem dibināta Latvijas valsts.

Svinīgajā parlamenta sēdē uzrunu teiks Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Uz sēdi aicināts Valsts prezidents, premjerministrs un citi Ministru kabineta locekļi, kā arī bijušās valsts augstākās amatpersonas un Augstākās padomes deputāti. Tāpat uz sēdi lūgti Eiropas institūciju, valsts institūciju un pašvaldību vadības pārstāvji, kā arī Saeimas vēlētās amatpersonas, diplomātiskā korpusa, nevalstisko organizāciju un mediju pārstāvji, kā arī citi viesi.

 Informācija medijiem:
Mediju pārstāvji akreditāciju uz 18.novembra svinīgajiem pasākumiem, tostarp Saeimas svinīgo sēdi,  var pieteikt centralizēti Valsts prezidenta kancelejā. Kontaktpersona: Valsts prezidenta preses padomniece Kristīne Kļaveniece, tālrunis 67092122, 26417267, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

INFO: Saeimas Preses dienests
FOTO: Vēsturiskais Viļa Rīdzenieka foto ataino brīdi, kad Tautas padomes locekļi un publika, kājās piecēlusies, dzied „Dievs, svētī Latviju!”. Uz skatuves līdzās parlamenta locekļiem redzami Teodora Reitera vadītā operas kora dziedātāji, kuri bija uzaicināti, lai himna skanētu iespaidīgāk. Pāri skatuvei izklātais dekors Latvijas karoga krāsās saskaņā ar zāles noformētāja mākslinieka Jāņa Kugas ieceri simboliski sargā tautas pārstāvjus, kuri pasludina Latvijas neatkarību.