fbpx

“Attīstībai/Par!” nosauc līderus un prioritātes 14. Saeimas vēlēšanās

Apvienība “Attīstībai/Par!” šodien priekšvēlēšanu konferencē “Droši kopā!” prezentēja 14. Saeimas vēlēšanu sarakstu līderus, kandidātus un prioritātes, kas iekļautas priekšvēlēšanu programmā.

Vidzemes saraksta līderi būs aizsardzības ministrs Artis Pabriks kopā ar digitalizācijas un kiberdrošības eksperti Ievu Ilvesu un 13. Saeimas deputātu, Sociālo un darba lietu komisijas vadītāju Andri Skridi. Rīgā sarakstu vadīs Saeimas deputāte Marija Golubeva, veselības ministrs Daniels Pavļuts un Saeimas deputāte Vita Anda Tērauda. Kurzemes saraksta līderi būs iekšlietu ministrs Kristaps Eklons, Liepājas domes deputāte Dace Bluķe un mediju pētnieks Ainārs Dimants. Zemgales saraksta galvgalī būs VARAM ministrs Artūrs Toms Plešs, Saeimas deputāts, ekonomists Vjačeslavs Dombrovskis un Rīgas domes deputāte Anete Jēkabsone- Žogota, savukārt no Latgales saraksta ar pirmo numuru kandidēs apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Juris Pūce, bet starp līderiem redzēsim arī Daugavpils domes deputātu Jāni Lāčplēsi un Saeimas deputāti Janīnu Kursīti. Šodien prezentētajā “Droši kopā!” konceptā par prioritātēm izvirzītas nacionālā, ekonomiskā un sociālā drošība — jomas, kas ikdienā ietekmē katru no mums.

““Droši kopā!” ir mūsu vadmotīvs nākamajiem 4 gadiem, un tas nav tikai sauklis. Jau līdz šim esam pierādījuši, ka, strādājot visgrūtākajās nozarēs un saskaroties ar lielākajiem pēdējo gadu izaicinājumiem, nebaidāmies uzņemties atbildību un pieņemt sarežģītus lēmumus! Nākamajos četros gados darba būs vēl vairāk. Latvijai šai laikā vajadzīgi cilvēki, kuri ir darītāji! Esmu lepns, ka mums šāda komanda ir,” apvienības startu piesaka Artis Pabriks, aizsardzības ministrs un Vidzemes saraksta līderis.

Šajā laikā, kad daudzi jūtas nedroši par rītdienu, par galveno prioritāti apvienība izvirza drošību. Tas uzsvērts arī “Attīstībai/Par!” priekšvēlēšanu programmā — visaptverošā valsts aizsardzībā vienlīdz svarīga ir ārējā un iekšējā drošība. Prioritātes – pretgaisa aizsardzība, valsts aizsardzības dienests, aizsardzības ražotnes un uzņēmumi Latvijā, efektīva civilā aizsardzība, krīzes vadības centrs valdībā, iekšējās drošības akadēmija, pretkorupcijas pasākumi un pienācīgi nodrošināti dienesti.

Nākotnes attīstības redzējumu iezīmē Rīgas saraksta līdere Marija Golubeva: “Mūsu prioritātes iezīmē mūsu programma, kuru šodien apstiprinām. Skaidrs, ka šodien galvenais ir Drošība. Bet tikpat nozīmīga mums, liberāļiem, ir Brīvība. Tāpēc – droša brīvība Latvijai.”

Svarīgu lomu 14. Saeimas priekšvēlēšanu programmā ieņem enerģētiskā drošība. Trijos gados uzbūvēsim 1000 megavatus vēja, saules, koksnes un zemes enerģijas jaudas, kas aizstās gāzi un naftu.

“Šajā ziemā enerģētiskā un sociālā drošība būs cieši saistītas — mēs jau strādājam pie tā, lai ziemā visi būtu siltumā. Šādā situācijā esam nonākuši negaidīti, tāpēc svarīgi šajā straujajā laikā parūpēties par tiem, kuri ir vismazāk aizsargāti. To darīsim ar mājokļu pabalstiem un apkures cenu griestiem. Valstiski šo situāciju risināsim arī cīnoties ar cēloņiem ne tikai sekām — veicināsim strauju mājokļu siltināšanu, ievērojami paātrināsim vēja un saules enerģijas attīstību, kur paveikts jau liels darbs, izstrādājot jauno likumu,” Juris Pūce, “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas vadītājs, Latgales saraksta līderis.

Atjaunīgo energoresursu izmantošana no tuvākiem vai tālākiem nākotnes plāniem kļuvusi par realitāti, kas sniedz atbildes uz daudziem jautājumiem, kas saistīti ar enerģētiku.

Nākotnes iespējas akcentē Artūrs Toms Plešs, VARAM ministrs un Zemgales saraksta līderis: “Visā pasaulē gaidāmi vēl nebijuši pasākumi klimata pārmaiņu ierobežošanai, un arī mums ir arvien pārliecinošāk jāiet Zaļā kursa virzienā, lai sekmīgi pielāgotos mūsdienu izaicinājumiem, kas vienlaikus var kalpot par iespēju transformēt mūsu saimniekošanu un kļūt patiesi ilgtspējīgiem un pašpietiekamiem.”

Jaunpienācējs politikā būs Kristaps Eklons, Kurzemes saraksta līderis un jaunais Iekšlietu ministrs. Savā uzrunā viņš izcēla principus, kurus vēlas no dienesta VUGD pārnest uz valsts pārvaldi: “Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā mūsu devīze ir “Viens par visiem, visi par vienu””. Tas paliek mans moto arī tagad, darbojoties demokrātijā un valsts pārvaldē.”

“Attīstībai/Par!” apņemas arī 14. Saeimā sargāt Satversmi, Eiropas vērtības un pilsoņu brīvības. Mēs esam liberāli demokrāti un pragmatiski ideālisti. Reformu spēks drošai valstij, solidārai sabiedrībai un straujai izaugsmei.