2023.gadā valstij vajadzētu sākt kāda no migrēnas novēršanai paredzētā medikamenta kompensēšanu, uzskata Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (AP).
26. oktobrī komisijas sēdē, kur tika skatīta iedzīvotāju iniciatīva par migrēnas iekļaušanu kompensējamo diagnožu sarakstā, arī deputāts Vitālijs Orlovs (S) norādīja uz nepieciešamo atbalstu migrēnas pacientiem. Politiķis norādīja, ka migrēna nav parasta, bet neiroloģiska saslimšana, kam ir nepieciešami specifiski medikamenti. Viņš norādīja, ka katrs desmitais iedzīvotājs ir saskāries vai pastāvīgi slimo ar migrēnu.
Komisija nākamajā gadā kompleksi skatīs vēl citas slimību diagnozes, kuras būtu jāiekļauj kompensējamo diagnožu sarakstā vai kurām ir jāpalielina apjoms, kādā valsts kompensē medikamenti. Kā skaidroja Andris Skride, oficiālie lēmumi attiecībā uz kompensējamo medikamentu sarakstu pēc zāļu ražotāja rosinājuma ir jāpieņem Zāļu valsts aģentūrai sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu.
Kā ziņots, iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" tika savākti nepieciešamie 10 000 parakstu, lai rosinātu migrēnas iekļaušanu kompensējamo diagnožu sarakstā. Iniciatīvas parakstītāji lūdz netaupīt uz veselības rēķina un sniegt valsts atbalstu medikamentu iegādei.
Medikamenti migrēnas mazināšanai ir dārgi un iegādei, atkarībā no migrēnas lēkmju biežuma un terapijas metodes, nepieciešami 20 līdz 300 eiro mēnesī, tomēr papildus jāpieskaita arī izdevumi par ārstu-speciālistu apmeklējumiem, transporta izmaksas, lai nokļūtu pie ārsta vai uz aptieku, kā arī negūtie ienākumi par kavētajām darba dienām, skaidro iniciatīvas iesniedzēji.