fbpx

Andris Skride: Lai izvairītos no infarkta, pietiek vienkārši ar staigāšanu, bet kapā iedzen sāls

Manas nodaļas intensīvajā terapijā Stradiņa slimnīcā varam redzēt, ka 30-40 gados cilvēkiem jau ir infarkts, protams, ja cilvēks vispār ir paspējis nokļūt līdz slimnīcai, jo 50% gadījumu miokarda infarkts uzreiz ir letāls, tā TV24 raidījumam “Preses klubs” izteicās Andris Skride, profesors, kardiologs, 13. Saeimas deputāts un partijas IZAUGSME valdes priekšsēdētājs.

 

Skride kā lielisku ziņu atklāj to, ka no 2024.gada obligāti publiskās vietās būs pieejami ārējie defibrilatori, kas ir pirmā palīdzība, kas spēj atjaunot sirdsdarbību.

 

Runājot par fizisko aktivitāti, Skride saka, ka pietiek ar iešanu un soļošanu, 7000-10 000 soļu dienā (5 – 8km) ir tas minimums, kas jānoiet, lai pasargātu sevi no insulta un infarkta, un ir arī labi mmentālajai veselībai. Profilakse ir galvenais!

 

No diētas kļūdām, kas noved kapā, ir pārmērīga sāls lietošana, norāda Skride. Viņš turpina: “Sāls ir 15x kaitīgāks par cukuru,jo cukurs nekaitēs, ja cilvēks kustēsies, tas pārvēršas enerģijā, bet, ja ne, tad, protams, taukos. Trešais būtiskais – labs miegs, nestresošana, nesmēķēšana.”