fbpx

Neizslēdz iespēju atbalstīt sabiedrības iniciatīvu par valsts apmaksātu psihoterapiju

Šodien, 9. martā, Saeimas sociālo un darba lietu komisijā izskatīs sabiedrības iniciatīvu par valsts apmaksātu psihiatra pakalpojumu, norāda komisijas priekšsēdētājs Andris Skride.

 

Iniciatīvā aicināts psihiatra pakalpojumus, ja uz tiem nosūtījis speciālists, apmaksāt valstij, jo šobrīd šis pakalpojums ir gana dārgs un pastāv risks, ka pacients pie psihoterapeita tā arī nedodas. Iniciatīva ar 10 parakstiem iesniegta Saeimā. Otrdien sēdē, kurā uzaicināta Veselības ministrija, jautājums tiks skatīts.

 

Tas varētu būt cerīgi, jo papildus tieši psihiskajai veselībai nauda tika piešķirta. Jautāsim ministrijai, kādam tad izlietojumam ir šī nauda paredzēta un vai tur ir iekļauta ārsta psihoterapeita vizītes dotācija. Vidēji ir ap 40–50 eiro par vizīti. Vajadzība ir skaidra un pašsaprotama, bet jautājums ir par līdzekļiem. Un manā skatījumā tam ir jāizmanto, vismaz kāda daļa to līdzekļu, kas ir atvēlēti psihiskajai veselībai. Un tad deputāti arī droši vien vaicās, kam tad tieši tie līdzekļi ir atvēlēti," stāstīja Skride.

 

KONTEKSTS:

 

Veselības ministrijai piešķirti 7 miljonus eiro jaunu psihiskās veselības aprūpes pasākumu ieviešanai, lai samazinātu ilglaicīgu negatīvo ietekmi uz sabiedrības psihisko veselību, ko rada Covid-19 pandēmija.