Nav pieļaujams, ka ārstiem rezidentiem nav sociālās apdrošināšanas, uzskata Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītājs Andris Skride (AP).
Medicīnā darbs ir bīstams un ir jāatrod veids, kā būt visiem ārstiem rezidentiem, maksas vai bezmaksas, sociāli apdrošinātiem, uzsvēra komisijas vadītājs.
Komisijā otrdien, 26. janvārī, tika diskutēts par rezidentu apmācības un apmaksas sistēmu, kur izteikties tika aicināti gan paši jaunie ārsti, gan universitātes, gan slimnīcas, gan arī Veselības ministrijas pārstāvji un citi sēdes dalībnieki.
Skride uzsvēra, ka šī brīža Covid-19 krīze ir parādījusi ārstu rezidentu nozīmīgo vietu veselības aprūpē Latvijā. "Vismaz lielākajās universitātes slimnīcās tā ir neaizstājama", jo lielāko praktisko klīnisko darbu šobrīd Covid-19 nodaļās veic tieši ārsti rezidenti, skaidroja Skride.
Tāpat šis laiks ir izgaismojis vairākas problēmas – maksas ārstiem rezidentiem līdz šim nav bijis sociālo garantiju, bet šobrīd tās uz laiku ir tiem, kuri strādā Covid-19 nodaļās, papildināja Skride.
Vēl viena problēma, ko minēja Skride ir: ja ārsts sāk mācīties vienā rezidentūrā, bet saprot, ka cita specialitāte padosies vairāk, turpina citā, tad iepriekšējās rezidentūras finansējums, ko valsts bija ieguldījusi, viņam ir jāatmaksā, ja viņš, piemēram, turpina strādāt nākamajā specialitātē valsts labā.
Komisijas vadītājs aicina izskatīt jautājumu, vai vispār būtu jāturpina īstenot maksas rezidenta pozīcija.