fbpx

Saeima rosina premjeru veidot darba grupu Covid-19 uzliesmojuma izvērtēšanai aprūpes centros

Saeimas Sociālo lietu un darba lietu komisija šodien nosūtīja vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV), kurā aicina izveidot darba grupu Covid-19 situācijas izpētei sociālās aprūpes centros (SAC), šodien komisijas sēdē vēstīja tās priekšsēdētājs Andris Skride (AP).

 

Sociālo un darba lietu komisijas deputāti vakar un šodien skatīja jautājumu par situāciju SAC Covid-19 pandēmijas apstākļos, taču neguva pārliecību par to, ka patlaban tiktu realizēts veiksmīgākais rīcības plāns, lai pasargātu valsts un pašvaldību SAC iemītniekus no inficēšanās ar Covid-19.

 

"Lai gūtu pārliecību, ka turpmāk tiks darīts viss iespējamais situācijas uzlabošanai SAC, aicinām veidot situācijas izpētes darba grupu Labklājības ministrijas (LM) līdzšinējās stratēģijas un darbības izvērtēšanai Covid-19 izplatības ierobežošanā," teikts vēstulē.

 

“Aicinām valdību izvērtēt atbildīgās ministrijas līdzšinējo darbību Covid-19 izplatības ierobežošanai sociālās aprūpes namos. Neesam guvuši pārliecību, ka šobrīd tiktu realizēts veiksmīgākais rīcības plāns, lai pasargātu valsts un pašvaldību centru iemītniekus no inficēšanās. Darba grupā aicinām iesaistīt gan valsts, gan pašvaldību pārstāvjus, kā arī apzināt riskus, lai nekavējoties izstrādātu atbilstošus risinājumus situācijas uzlabošanai,” uzsvēra komisijas priekšsēdētājs Andris Skride.

 

Komisijas deputāti iesniedza arī jautājumus, kuri situācijas izpētes darba grupai būtu jāskata. Aicinām tos izmantot, tomēr neaprobežoties tikai ar šiem jautājumiem, orientējoties uz praktisku situācijas labāko iespējamo pārvaldību Covid-19 pandēmijas apstākļos, norādīja A.Skride.

 

Deputāti vēstulē akcentējuši vairākus jautājumus, kas būtu jārisina LM, tostarp, kāda ir Covid-19 testēšanas kārtība un testu pieejamība, kāda ir detalizēta rīcības shēma, ja vakcināciju centros uzsāktu jau šodien. Tāpat deputāti vēlas noskaidrot, vai atbildīgajai ministrijai ir plāns, lai atbalstītu darbinieku izvēli paralēli nestrādāt pie vairākiem darba devējiem, kā arī domāt par augstākām piemaksām tieši zemāk apmaksātajam personālam, kas strādā ar Covid-19 inficētiem klientiem. Deputāti arī norādījuši uz spēcīgāku starpinstitūciju sadarbību, lai ierobežotu vīrusa izplatību senioru

vidū.

 

Patlaban Covid-19 konstatēts deviņos no 25 valsts sociālajiem aprūpes centriem, deputātus informēja LM pārstāvis. LM apkopotā informācija no novembra liecina, ka aizvadītajā nedēļā vīrusa skarto filiāļu un arī sasirgušo skaits bijis lielākais, un infekcija bija konstatēta 474 klientiem 16 filiālēs. Covid-19 uzliesmojumi regulāri atklājas arī pašvaldību uzturētajās sociālās aprūpes iestādēs, taču LM datu par situāciju šajos aprūpes namos nav. Ministrijai patlaban būtu jārūpējas par vīrusa ierobežošanu ne tikai valsts sociālās aprūpes centros, bet arī par pašvaldību pārziņā esošajos, uzsvēruši komisijas deputāti.