fbpx

Andris Skride ar aicinājumu vēršas pie valdības

Tas, ka Covid19 mirušo statistikas ziņā joprojām esam zem vidējā rādītāja, raugoties Eiropas mērogā, ir mūsu mediķu nopelns! Tieši medicīnas darbinieki ir personas, kurām tieši nākas saskarties ar bīstamo infekciju. 

 

Ik dienu uz mediķiem tiek izdarīts liels spiediens - medmāsu un ārstu palīgi, medmāsas un ārsti ir pacienta vienīgā cerība. Diemžēl, uzkraujot šo milzīgo slogu, adekvāts atalgojums netiek nodrošināts. 

 

Covid19 Stradiņos Karantīnas nodaļā par dežūru ārstam tiek piedāvāts 7,86 eiro stundā, rezidentam - 6, 83 eiro stundā! Medmāsām stundas pamata likme ir no 4,75 eiro stundā līdz 5,58 eiro stundā.

 

Nomaksājot nodokļus, mēnešalga sastāda ap 700 eiro (ieskaitot par darbu nakts stundās!). Situāciju neuzlabo arī solītā piemaksa 50 procentu apmērā, kas, norēķinot nodokļus, papildus motivāciju nerada.

 

Nākamgad mediķu atalgojums pieaugs visiem, bet šobrīd vēršos pie valdības ar aicinājumu nodrošināt piemaksas ārstiem, medmāsām, medmāsu palīgiem, NMPD darbiniekiem un citiem, kuri iesaistīti Covid19 pacientu ārstēšanā, noteikt vismaz 100 procentu apjomā!

 

 

Maskas, distance, rokas, mediķu darba novērtējums!