fbpx

Andris Skride nosūtījis vēstuli Ministru kabinetam un Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai

Šodien (2020.11.05) Saiemas Sociālo un darba lietu komisijas vadītājs Andris Skride nosūtījis vēstuli Ministru kabinetam un Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, kurā uzsvēru, ka neatbalstu noslodzes palielināšanu sociālajiem darbiniekiem.

Kā klāsta A.Skride: "Manis vadītā Saeimas Sociālo un darba lietu komisija neatbalsta Labklājības ministrijas iesniegtās izmaiņas, kas paredzētu sociālajiem darbiniekiem faktiski jaunu funkciju, proti, veikt kontroli par to, vai pašnodarbinātās personas, autoratlīdzības saņēmēja vai mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja deklarētie ikmēneša ieņēmumi atbilst personas faktiskajiem ienākumiem.

Situācijā, kad sociālajiem darbiniekiem jau tā ir liela noslodze, mēs nevaram atbalstīt priekšlikumu, kas ietver sociālo darbinieku esošās slodzes palielināšanu, pētot personu kvalificēšanos minimālajām obligātajām iemaksām.

Priekšlikums nav pieteikami izdiskutēts ar sociālajiem partneriem, kā arī pašvaldībām un profesionālajām organizācijām. Nav apspriesta ne papildus finansējuma piesaiste šādas funkcijas veikšanai, ne iespējama sadarbība vai citu valsts institūciju iesaiste."