fbpx

Rīgas domes vēlēšanās vislielāko atbalstu gūst apvienotais saraksts “Attīstībai/Par! Progresīvie”

Pēc saskaitītajām balsīm visos vēlēšanu iecirkņos, Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās Attīstībai/Par! un PROGRESĪVIE kopsaraksts ir guvis vislielāko vēlētāju atbalstu. Savukārt mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis ir saņēmis nepārprotamu mandātu ieviest pārmaiņas Rīgā kā visatbalstītākais deputātu kandidāts šajās vēlēšanās.

 

Politiskās partijas “Izaugsme” valdes priekšsēdētājs Andris Skride atzīst, ka “panākumi nav iedomājami bez mērķtiecīga darba. Šajā priekšvēlēšanu kampaņā nenoliedzami tika ieguldīts daudz enerģijas un laika. Nav šaubu, ka mūsu apvienotā saraksta “Attīstībai/Par! Progresīvie” kandidāti un biedri ir darījuši visu, lai rīdzinieki izdarītu pareizo izvēli. Tiesa, ņemot vērā šī gada zemo dalību vēlēšanās, ir nopietni jādomā, kā veicināt sabiedrības pilsonisko līdzdalību”. 

 

Arī partijas valdes loceklis Juris Žilko pauž pateicību visiem, kas ir  atbalstījuši “Izaugsmes” biedrus ar katru balsi un katru ievilkto plusiņu. “Neskatoties uz to, ka šoreiz pietrūka pavisam nedaudz, lai arī mūsu biedrikandidāti Angelika Krūmiņa, Maija Radziņa un Māris Kalējs, kuri ir patiesi zinoši profesionāļi savā jomā, iegūtu Rīgas domes deputātu amatus, esam apņēmības pilni turpināt darbu, lai veiksmīgi kandidētu arī nākamajās vēlēšanās. Faktiski jau šobrīd ir sācies darbs pie nākamā gada pašvaldību vēlēšanām jaunajos Latvijas novados, kas notiks 2021. gada 5. jūnijā. Es aicinu novadu iedzīvotājus būt aktīviem un līdzdalīgiem novadu politiskajos procesos, viens no veidiem ir stāties kādā konkrētā partijā. Politiskā partija “Izaugsme” ir iespēja pieteikt sevi startam nākamā gada vēlēšanām”. 

 

Kā ziņots, sestdien notika Rīgas domes vēlēšanas, kurās uzvarēja apvienības "Attīstībai"/"Par!" un partijas "Progresīvie" kopīgais saraksts, iegūstot 18 no 60 Rīgas domes mandātiem. Otrajā vietā vēlēšanās palika partija "Saskaņa", iegūstot 12 mandātus, bet trešajā - "Jaunā Vienotība" ar desmit mandātiem. Domē tika ievēlēti arī septiņi deputāti no Nacionālās apvienības/Latvijas reģionu apvienības apvienotā saraksta un pa četriem deputātiem no "Latvijas krievu savienības" un Jaunās konservatīvās partijas.

Rīgas domes vēlēšanās piedalījās vien 40,6% no balsstiesīgajiem, kas ir zemākā aktivitāte pašvaldību vēlēšanās galvaspilsētā vismaz kopš 1997.gada.